محل تبلیغات شما

به شهر ايلام رفتيم و از ايلام به سمت شهر ملکشاهي ادامه مسير داديم، از ملکشاهي نيز حدود 15 کيلومتري به سمت روستاي چشمه پهن رفتيم و يک کيلومتر مانده به روستا روبروي مرغداري ابتداي مسير کوهپيمايي کان صيفي است. ماشين را روبروي مرغداري پارک کرديم و عصر روز يکشنبه قصد صعود داشتيم که تا ارتفاع 1700 بالارفتيم و به خاطر خراب شدن هوا برنامه کنسل شد و به پايين بازگشتيم.

ساعت 8: روز دوشنبه 22 مهر 1398 از جلوي مرغداري نزديک روستاي چشمه پهن به ارتفاع 1350 متر پيمايش را آغاز کردم. از بالاي دره به سمت يال تراورس کردم و از مسير پاکوب پس از يک ساعت پيمايش بر روي يال کوه قرار گرفتم. ارتفاع ابتداي يال 1710متر بود. مسيري با شيب متوسط را ادامه دادم و در بين راه گاهي سنگهاي فسيلي مي ديدم. ساعت 10:20 به گرده اي سنگي بر روي يال رسيدم که انتهاي آن صخره اي با ارتفاع حدود 15 متر قرار داشت و از کناره شرقي صخره مسيري کوتاهتر و سنگچين شده پيدا کرده با دست به سنگ و نهايت احتياط پايين رفتم و مجددا بر روي يال اما با شيب تندتري روبرو بودم. پس از عبور از مسير پاکوبي که برخي نقاط با سنگهاي ريزشي پوشيده شده بود ساعت 11:30 بر فراز قله کان صيفي بودم.

ارتفاع قله 2808متر بود اما تابلوي قله عدد بالاي سه هزار متر را نشان مي داد. کمتر از 20 دقيقه براي استراحت و لذت بردن از مناظر اطراف و عکاسي کافي بود. پس از آن فرود را آغاز کردم. ساعت 12:55 مجددا به دست به سنگ رسيده و از همان مسير اينبار راحت تر صعود کردم و پس از آن دوباره در مسير قرار گرفته و تا پايين يال رفتم. به زين اسبي که رسيدم و ارتفاع حدود 1700 متر بود به غرب متمايل شدم و مسير صعود را اينبار فرود مي رفتم. در بالاي دره لوله هاي آب مرغداري را ديدم که احتمالا به تنها چشمه آن منطقه متصل بود اما از مسير کوهنوردي دور است. ساعت 14:45 عصر هم با رسيدن به مرغداري و محل پارک ماشين برنامه به پايان رسيد.

نکات برنامه: 

ارتفاع مرغداري و محل آغاز پيمايش 1350متر، ارتفاع محل تغيير مسير بر روي يال 1710متر و ارتفاع قله 2808 متر بود. 

کوه کان صيفي از کوهستان کبيرکوه بلندترين قله استان ايلام است. فاقد هرگونه پناهگاه و تابلوي راهنما است.

در مسير کوهپيمايي چشمه آبي وجود ندارد و حتما با توجه به آب هواي منطقه بايد آب به ميزان مورد نياز از قبل همراه داشته باشيد.

عبور از دست به سنگ مسير نيازمند حوصله و دقت در انتخاب مسير صحيح و احتياط در فرود و صعود است و توصيه مي شود  حمايت هاي لازم در اين مرحله توسط همنوردان انجام گيرد.

همراه داشتن دستگاه جي پي اس يا ترک مسير در موبايل براي تشخيص مسير مفيد و برخي مواقع ضروري است.

صعود به قله بيرمي(پازنان) بلندترين قله استان بوشهر

گزارش صعود قله کان صيفي (وه رزه رين) بام استان ايلام

گزارش صعود قله شاهان (شاهانکوه) - بلندترين قله استان اصفهان

مسير ,ارتفاع ,يال ,ساعت ,قله ,مرغداري ,روي يال ,بر روي ,پس از ,و از ,کان صيفي

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آموزش های کاربردی پزشکی و دارویی وبلاگ رسمی آرمین رحیمی